Przyjęcie planowe

 

Pacjenci do planowych zabiegów oraz badań diagnostycznych zgłaszają się ze skierowaniem, w wyznaczonym terminie, do Pediatrycznej Izby Przyjęć ( parter wieżowca). Termin przyjęcia ustalany jest w sekretariacie oddziału.

W dniu przyjęcia pacjent nie musi być na czczo, ponieważ zabieg/ badanie diagnostyczne odbywa się następnego dnia po przyjęciu do szpitala.

Pacjent  kierowany do planowego zabiegu/badania diagnostycznego musi być zdrowy przez okres 2 tygodni poprzedzających dzień przyjęcia do szpitala ( nie może mieć w tym okresie nawet kataru).

Jeśli pacjent przyjmował  wcześniej antybiotyk, to od zakończenia kuracji do przyjęcia do szpitala muszą upłynąć aż 3 tygodnie.

W przypadku  młodszych dzieci, które podlegają jeszcze kalendarzowi szczepień obowiązkowych, należy zwrócić uwagę na termin  kolejnego szczepienia, aby nie odbyło się ono w terminie  krótszym niż 6 tygodni przed planowanym przyjęciem do szpitala.

Prosimy rodziców naszych pacjentów o telefoniczne informowanie nas o niemożności zgłoszenia się do szpitala w wyznaczonym terminie po nr telefonu do sekretariatu oddziału: 52 585 40 15.

Rodzic/opiekun prawny może przebywać z dzieckiem na oddziale  przez cała dobę. Dysponujemy rozkładanymi krzesłami, na których można w nocy spać. Do dyspozycji rodziców/opiekunów jest lodówka, kuchenka mikrofalowa oraz  czajnik bezprzewodowy, a także „kącik  rodzica” obok oddziału, gdzie można odpocząć na sofie oraz wygodnie spożyć  posiłek.

Pobyt rodzica/opiekuna jest nieodpłatny.